Çarşamba , Nisan 26 2017
Home / Dpü Haber / Özel Çocuk Şenliği Tavşanlı‘da Yapıldı

Özel Çocuk Şenliği Tavşanlı‘da Yapıldı

Sonraki Önceki
Sonraki Önceki

Üniversitemiz Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Engelsiz Hayat Topluluğu (EHAT) yaklaşık 150 engelli çocuğun ve ailelerinin katılımlarıyla “Özel Çocuk Şenliği“ gerçekleştirdi. Diğer şenliklerden farklı olarak eğitici ve eğlendirici etkinlik masaları şenliğin dikkat çekici özelliği olarak yansıdı. Çocuklara şenlik boyunca el becerileri yaptırıldı. Şekilli balon masası, maske masası, yüz boyama masası, oyun hamuru masası, puzzle masası, müzik aletleri çaldırma, el baskısı ve serbest resim alanları oluşturulan alanlardan bazılarıydı.

Etkinliğe Tavşanlı Belediyesi Kaymakamı Numan Hatipoğlu, Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler ve Tavşanlı Belediyesi İlçe Başkanı Mehmet Demir katılım gerçekleştirdi.

Tavşanlı Kaymakamı Numan Hatipoğlu konuşmalarında Dumlupınar Üniversitesi öğrencileri ve Engelsiz Hayat Topluluğuna müteşekkir olduğunu, bu özel günde gerçekleştirilmiş olan etkinlikte özel çocuklarımızın ne kadar değerli olduğunu dile getirdi. Etkinlik boyunca etkinlik masalarına yoğun ilgi gösteren çocuklar etkinlik masalarında ve şişme oyun alanlarında doyasıya eğlediler. Engelsiz Hayat Topluluğu Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Bülbül konuşmalarında Tavşanlı Belediyesi’ne ve duyarlı engelli ailelerine teşekkür ederek, Tavşanlı ve diğer ilçelerimizde bu türde etkinliklerin devamının geleceğini belirtti.

Etkinlik müzik şöleniyle son buldu.

Ayrıca kontrol

Somut Olmayan Kültürel Miras Paneli

Üniversitemiz Kütahya Folklor Araştırma ve Uygulama Merkezi tarafından, konuşmacı olarak UNESCO Türkiye Milli Komisyonu Başkanı-UTMK …